CANLI YAYIN
21:45 Hırvatistan 2 - 1 Fransa 21:45 İngiltere 3 - 3 Danimarka 21:45 Hollanda - İzlanda 21:45 Belçika - Polonya 21:45 Hırvatistan 2 - 1 Fransa 21:45 İngiltere 3 - 3 Danimarka 21:45 Hollanda - İzlanda 21:45 Belçika - Polonya

Domuz vebası Almanya’ya sıçradı

12.09.2020 12:19

Domuz vebası Almanya’ya sıçradı. Oktan Erdikmen’le Avrupadan haberler videosuna konu hakkında bilgi verdi.

📌 Almanya’da yeni vaka sayısı 1892, Fransa’da 8577 📌 Almanya’da siren uygulaması başarısız oldu 📌 Paris’te toplu ulaşım 18 yaş altına bedava oldu 📌 Hollanda’da Türk düğününde kavga Oktan Erdikmen’le @AVRUPADAN haberler

Almanya’da ilk kez Afrika domuz vebası vakasına rastlandığı bildirildi.

Almanya Gıda, Tarım ve Tüketici Koruma Bakanı Julia Kölckner yaptığı açıklamada, Afrika domuz vebasının Polonya sınırı yakınlarında Brandenburg eyaletinin Spree-Neisse bölgesinde ölmüş bir yaban domuzunda tespit edildiğini belirtti.

Klöckner, Afrika domuz vebasının insanlar için bir tehlike oluşturmadığın ancak domuzlar için tedavisi olmayan ölümcül bir bulaşıcı hastalık olduğunu kaydetti.

Afrika domuz vebasının ülkede yayılmasını engellemek için önlemlerin alınacağını aktaran Klöckner, bunun, etkilenen bölgede yolcu ve araç trafiğinin kısıtlanması, bölgenin kordon altına alınması, ölü hayvanların aranmasının artırılması ve avcılık faaliyetlerinin ve tarım arazisinin kullanımının kısıtlanması gibi tedbirleri içerdiği bilgisini paylaştı.

Almanya’da ,söz konusu domuz vebasına rastlanmasıyla domuz etinin ihraç edildiği ülkelerin kısıtlama getirmesinden endişe ediliyor.

Alman hükümetinin, bu sebeple büyük miktarda domuz eti ihraç edilen Çin ve Avrupa gibi diğer ülkelerin yönetimleriyle temasa geçtiği bildirildi.

Domuz Vebası Nedir?

Afrika domuz vebası (ASP) domuzlarda görülen ve yüksek derecede bulaşıcı, ateşli ve salgın şeklinde seyreden bir hastalıktır. Bu hastalık daha çok yaban domuzları, insanlar ve araç trafiği üzerinden bulaşır.

Afrika domuz vebası (ASP) domuzlarda görülen ve yüksek derecede bulaşıcı, ateşli ve salgın şeklinde seyreden bir hastalıktır. Bu hastalık daha çok yaban domuzları, insanlar ve araç trafiği üzerinden bulaşır. Hastalık, enfekte olan hayvanların neredeyse tümünün ölmesine neden olur. Bu hastalığın Almanya‘ya taşınması, domuzlar için ağır derecede sağlık sorunu teşkil edecektir. Ayrıca tarım işletmeleri, et ihracatı için ağır sonuçlar doğuracak ve sizin iş yeriniz için de ciddi tehlike oluşturacaktır! İnsanlara bulaşma tehlikesi yoktur. Enfekte hayvanların etinin tüketilmesi dahi insanlar için tehlikeli değildir

Kaynak: https://www.westfleisch.de/fileadmin/Bilder/03_Landwirtschaft/ASP_Info/2017-08-01_HZ-Akute-Gefahr-tr-V-fin.pdf

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Corona virüsüne karşı burun spreyi!

Yorumlar

İlgili Haberler